Deelwaarneming - Onterecht declareren van ordertarief (N0649)

Uit normenkaderzorg.nl
Versie door Willie Lu (overleg | bijdragen) op 13 mrt 2016 om 19:13
(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Referentienummer:N0649
Link naar Handreiking MSZ
  1. Handreiking rechtmatigheidscontroles MSZ 2014 - 6.15 Onterecht declareren van ordertarief
Behoort tot Normenkader

Ziekenhuizen Handreiking

  1. Ziekenhuizen Handreiking 2014 - Het onterecht vastleggen van een complexe zorgactiviteit

Ziekenhuizen Rechtmatigheid

  1. Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2014 - Parallelliteit

Ziekenhuizen vervallen controles

  1. Vervallen ziekenhuis controles - Vervallen 2015
Samenvatting

Deelwaarneming - onterecht declareren van ordertarief, afname heeft niet plaatsgevonden op verschillende tijdstippen

Regelgeving / beleid

Ordertarief klinisch-chemische en microbiologische laboratoriumonderzoeken (079991) Tarief ter dekking van afname-, registratie- en declaratiekosten van patiëntmateriaal (bloed, urine, et cetera) op één tijdstip of indien om medisch redenen noodzakelijk op verschillende tijdstippen. Onder afname wordt ook steeds aanname (urine, feces, et cetera met uitzondering van bloed) verstaan. Bij uitbesteding aan een andere interne of externe uitvoerder mag deze prestatie maar één keer in rekening worden gebracht.


2015: BR/CU-2136 art 14.2.2

2014: BR/CU-2134 art 15.2.1

2013: BR/CU-2104 art 14.2.1

Interpretaties

De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:

  • Enkel voor ordertarief 079991 wordt gesproken over verschillende tijdstippen;
  • Toetsen of er sprake is van verschillende tijdstippen is alleen relevant indien er meerdere registraties op 1 dag zijn voor 1 patient.
Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Deelwaarneming - Onterecht declareren van ordertarief (N0649)” als aan de volgende selectie is voldaan: 


1) Zorgactiviteit “Ordertarief laboratoriumonderzoek” (079991)


2) Zorgactiviteit uitgevoerd in controlejaar of handreikingjaar

3) Zorgactiviteit “Ordertarief laboratoriumonderzoek” (079991) komt meer dan 1x voor op dezelfde dag, voor dezelfde patient


4) De gevonden combinatie vanZorgactiviteit “Ordertarief laboratoriumonderzoek” (079991), patient en dag is niet reeds gesignaleerd op norm N0648 Ordertarief laboratoriumonderzoek paralllel aan INR bepaling

5) Deelwaarneming op de overgebleven massa om vast te stellen dat er sprake is van afname op verschillende tijdstippen (zie toegestane combinaties) 

 

Logica: 1 en 2 en 3 en 4 en 5
Berekening financiële impact

Zie Berekening financiële impact - Waarde add-on