Herhaalconsult tijdens dagverpleging of langdurige observatie ander specialisme (N0877-HR2016)
Referentienummer:
Samenvatting
Het is niet toegestaan een herhaal polikliniekbezoek vast te leggen voor een patiënt tijdens een dagverpleging, een klinische opname, langdurige observatie of IC opname van een ander specialisme.
Regelgeving / beleid
Een polikliniekbezoek mag niet tijdens een dagverpleging, langdurige observatie zonder overnachting of verpleegdag (klinische opname) worden geregistreerd, tenzij er sprake is van een herhaalpolikliniekbezoek (190013) voor een ander specialisme tijdens een niet geplande klinische opname, dat vóór de opname al is ingepland.
2016: NR/CU-266, artikel 24/1
Interpretaties
Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.
Programmeerbare norm
Handreiking 2016: Er is sprake van “Herhaalconsult tijdens dagverpleging of langdurige observatie ander specialisme (N0877-HR2016)” als aan de volgende selectie is voldaan:
Logica: 1 en 2 en 3
Berekening financiële impact
Het consult wordt verwijderd, behalve als het consult plaatsvindt tijdens een (dag)opname of langdurige observatie die gesignaleerd wordt op criterium N0315, N0056, N0605, N0809, N0712, N0436, N0290, N0502, N0182. Dan wordt de verpleegdag/dagopname of langdurige observatie verwijderd en is daarmee het consult alsnog terecht geregistreerd.
Zie Berekening financiële impact - Verschil in waarde subtrajecten na verwijderen onterechte verrichting