Parallel IC traject met Add-on IC zorgactiviteiten (N0486)
Referentienummer: N0486
Samenvatting
Het parallel declareren van identieke IC zorgactiviteiten met ZT51 en/of ZT52 binnen dezelfde instelling is niet toegestaan.
Regelgeving / beleid
Add- ons IC zijn overige zorgproducten voor de intensive care zorg, uitgedrukt in zorgactiviteiten, die bij een DBC-zorgproduct kunnen worden gedeclareerd.
Een zorgtraject met subtraject ZT51 of ZT52 wordt door de intensivist (of andere medisch eindverantwoordelijke op de IC) geopend bij opname op de IC afdeling en voor IC intercollegiaal consult buiten de IC. Hierbij geldt het volgende:
- Parallelle IC zorg/subtrajecten 51 of 52 zijn niet toegestaan.
- Wanneer de patiënt gedurende een klinische opname meer periodes op de IC verblijft, dient voor elke IC-opnameperiode een IC zorg/subtraject 51 te worden geopend (en gesloten).
Add-ons IC worden geregistreerd middels een eigen subtraject. Binnen de registratie van een subtraject wordt alleen het component zorgtype getypeerd. De volgende zorgtypes worden onderscheiden voor de add-ons IC [Zorgtrajecten met zorgtype 51 en 52 bestaan uit één subtraject]:
- Zorgtype 51: zorgtrajecten voor opname op de IC en voor IC intercollegiaal consult buiten de IC met een bijbehorende behandeling door een poortspecialist. De add-on IC is gekoppeld aan het DBC-zorgproduct van deze poortspecialist [Het zorgtype 51 kan tevens gebruikt worden voor het koppelen van zorgactiviteiten van ondersteuners (zowel anesthesist als poortspecialist in de rol van ondersteuner) aan het zorgtraject van de hoofdbehandelaar].
- Zorgtype 52: zorgtrajecten voor opname op de IC zonder een bijbehorende behandeling door een poortspecialist.
BR/CU-2134: art. 14.1 en bijlage 4.
NR/CU-257: art. 8.4
Zie ook: Handboek DOT controleregels d.d. 24 januari 2014, D.P.A. 99.09
Interpretaties
Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Parallel IC traject met Add-on IC zorgactiviteiten (N0486)” als aan de volgende selectie is voldaan:
Berekening financiële impact
Indien het IC subtraject (ZT51 of ZT52) volledig onterecht is geregistreerd, wordt het subtraject verwijderd en is de financiële impact de waarde van het verwijderde subtraject.