Deelwaarneming - Vastleggen Multitrauma (N0509-HR2017)
Referentienummer: N0509-HR2017
Link naar Handreiking MSZ
Handreiking Rechtmatigheidscontroles 2017 MSZ - Controlepunt 6.1
Behoort tot Normenkaderzorg ValueCare
Ziekenhuizen Handreiking
Ziekenhuizen Rechtmatigheid
Deze norm is vervallen per 1-1-2018.
Samenvatting
Het is niet toegestaan onterecht een multitrauma product vast te leggen.
Het ziekenhuis dient door middel van een deelwaarneming en dossieronderzoek vast te stellen dat voldaan is aan de criteria voor het voldoen aan de ISS score ≥16
Regelgeving / beleid
Artikel 5a.5 De diagnoses ‘ATLS-opvang trauma ISS <16’ en ‘ATLS-opvang multitrauma ISS ≥ 16’ omvatten het traject rondom de traumaopvang volgens de ATLS. Deze diagnoses kunnen (mits aan de voorwaarden voor parallelliteit is voldaan) parallel geregistreerd worden aan diagnoses die geconstateerd worden bij de screening.
Multitrauma registratie is gebaseerd op de aanwezigheid van een of meerdere letsels die gezamenlijk een ISS score van ≥16. Deze score is gebaseerd op de Abbreviated Injury Scale (AIS). De AIS is ontwikkeld om gestandaardiseerd letsels te kunnen weergeven. De AIS wordt wereldwijd toegepast voor traumazorg.
Deze registratie vindt plaats in de Landelijke Trauma Registratie database (LTR) waaraan veel traumacentra zijn verbonden.
Wijzigingen ten opzichte van voorgaand jaar
Er zijn geen wijzigingen aan deze norm ten opzichte van vorig Handreiking jaar.
Interpretaties
Er zijn geen interpretatiekeuzes gemaakt.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Deelwaarneming - Vastleggen Multitrauma (N0509-HR2017)” als aan de volgende selectie is voldaan:
Logica: 1 en 2 en 3
Berekening financiële impact
Zie Berekening financiële impact - Verschil waarde subtrajecten